Η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Τροιζηνίας – Μεθάνων συμμετέχει στο πρόγραμμα πρόληψης «Εξέταση Κύφωσης – Σκολίωσης» του Συλλόγου Σκελετικής Υγείας – Πεταλούδα

Δεν υπάρχει Χάρτης

Ημερομηνία Εκδήλωσης:
Δεκ 09 at Όλη την ημέρα

Η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Τροιζηνίας – Μεθάνων (ΔΗ.Κ.Ε.ΔΗ.Τ.) δίνοντας ιδιαίτερη σημασία στην πρόληψη, συμμετέχει στο πρόγραμμα πρόληψης «Εξέταση Κύφωσης – Σκολίωσης» του Συλλόγου Σκελετικής Υγείας – Πεταλούδα.

Η δράση αναμένεται να πραγματοποιηθεί στον χώρο του Γυμνασίου Γαλατά, το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου και απευθύνεται σε δημότες ηλικίας από Πέμπτη Δημοτικού και πάνω.
Συγκεκριμένα, προσφέρεται δωρεάν εξέταση από εξειδικευμένο επιστήμονα με πολυετή εμπειρία στην αξιολόγηση της σπονδυλικής στήλης, η οποία διαρκεί 6-8 λεπτά και ακολουθεί συμβουλευτική από τον ιατρό.

Στο πλαίσιο αυτό, καλούμε όσους δημότες επιθυμούν να εξεταστούν να δηλώσουν τη συμμετοχής τους στην δράση μέχρι και τη Δευτέρα 4/12/2023 στα τηλέφωνα 6976192094 Τσαλή Φωτεινή, ειδική συνεργάτιδα Δημάρχου, 6974790096 Μέλλου Μαρία, Πρόεδρος ΔΗ.Κ.Ε.ΔΗ.Τ.

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.