Ένταξη παιδιών στο ΚΔΑΠ Μεθάνων

28 Ιανουαρίου, 2024

Λόγω αύξησης δυναμικότητας της δομής του ΚΔΑΠ Μεθάνων, ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων, καλεί όσους γονείς και κηδεμόνες επιθυμούν την ένταξη των παιδιών τους στο ΚΔΑΠ Μεθάνων, να προσέλθουν στο χώρο του Δημαρχείου Μεθάνων, την Τρίτη 30 Ιανουαρίου 2023 και ώρα από 9:00 π.μ. έως 13:00 μ.μ., ώστε να υποβάλουν γραπτή αίτηση ένταξης των παιδιών τους, για το σχολικό έτος 2024. Παρακαλούνται, να φέρουν μαζί τους τα κάτωθι δικαιολογητικά:

1. Ταυτότητα

2. Εκκαθαριστικό σημείωμα

3. Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης

4. Βεβαίωση παιδιάτρου ή Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

5. Πιστοποιητικό άδειας διαμονής σε περίπτωση αλλοδαπών

Δικαίωμα εγγραφής έχουν παιδιά από την ηλικία των πέντε (5) ετών έως και την ηλικία των δώδεκα (12) ετών, ανεξαρτήτως εργασιακής κατάστασης των γονέων.

* Οι αιτήσεις γίνονται εκ νέου από όλους τους γονείς

**Τονίζεται ότι θα προηγηθούν αιτήσεις που έχουν ενεργό voucher και δεν εντάχθηκαν στη δομή λόγω χαμηλής δυναμικότητας.

Τηλέφωνα Επικοινωνίας: 22980 93096, 22980 93080

Last modified: 29 Ιανουαρίου, 2024