22 Φεβρουαρίου, 2022

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ Γαλατάς, 22-02-2022

Ο Δήμος Τροιζηνίας Μεθάνων σας ενημερώνει ότι ξεκίνησε η αντικατάσταση Φωτιστικών Σωμάτων στην είσοδο της Λουτρόπολεως Μεθάνων, με χρηματοδότηση που προέρχεται από ιδίους πόρους του Δήμου.

Συγκεκριμένα, θα πραγματοποιηθεί αντικατάσταση 25 ενεργοβόρων, παλιάς τεχνολογίας φωτιστικών, με φωτιστικά LED νέας τεχνολογίας.

Με τα νέας τεχνολογίας φωτιστικά σώματα επιτυγχάνεται καλύτερος φωτισμός, κάτι που ενισχύει την ασφάλεια της κυκλοφορίας πεζών και οχημάτων στην είσοδο της Λουτροπόλεως. Παράλληλα, έχουν αυξημένο προσδόκιμο χρόνο ζωής και εξασφαλίζουν σημαντική μείωση της καταναλισκόμενης ηλεκτρικής ενέργειας.

Last modified: 23 Φεβρουαρίου, 2022