29 Οκτωβρίου, 2021

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ Γαλατάς, 28-10-2021

Με ιδιαίτερη λαμπρότητα εορτάστηκε η Εθνική Επέτειος της 28ης Οκτωβρίου στο Δήμο Τροιζηνίας – Μεθάνων.

Οι εορταστικές εκδηλώσεις, τις οποίες παρακολούθησε πλήθος κόσμου, ξεκίνησαν με Δοξολογία, ακολούθησε Επιμνημόσυνη Δέηση στο Μνημείο Ηρώων και κατάθεση στεφάνων και κορυφώθηκαν με την παρέλαση των μαθητών των σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου μας, καθώς και πολιτιστικών συλλόγων.

Στη Δημοτική Ενότητα Τροιζήνας, μας τίμησε με την παρουσία του ως εκπρόσωπος της Βουλής των Ελλήνων ο Βουλευτής Α΄ Πειραιώς και Νήσων κ. Χριστόφορος Μπουτσικάκης, καθώς και ως εκπρόσωπος της Περιφέρειας Αττικής η Αντιπεριφερειάρχης Πειραιώς και Νήσων κα. Βασιλική Θεοδωρακοπούλου-Μπόγρη.

Στη Δημοτική Ενότητα Μεθάνων μας τίμησε με την παρουσία της η Βουλευτής Α΄ Πειραιώς και Νήσων κα. Νόνη Δούνια.

Last modified: 29 Οκτωβρίου, 2021