Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων και η Κοινωφελής Επιχείρηση (ΔΗ.Κ.Ε.ΔΗ.Τ.), θα συγκεντρώσουν συσκευασμένα τρόφιμα μακράς διαρκείας και είδη πρώτης ανάγκης για την στήριξη των πυρόπληκτων συμπολιτών μας.

9 Αυγούστου, 2021

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ, Γαλατάς, 09-08-2021

Καλούμε όλους τους πολίτες και φορείς της περιοχής μας, τους επαγγελματίες, τους συλλόγους και τις οργανώσεις που έχουν δυνατότητα, να συνδράμουν την προσπάθεια στήριξης όλων όσων πλήττονται από τις καταστροφικές πυρκαγιές των τελευταίων ημερών.

Είναι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε, καθώς κανένας δεν πρέπει να αισθάνεται μόνος σε αυτή τη δοκιμασία.

Η συγκέντρωση των ειδών θα πραγματοποιηθεί στο ισόγειο του κτιρίου του ΚΔΑΠ στο Γαλατά και στο ισόγειο του Δημοτικού Καταστήματος Μεθάνων , από τη Δευτέρα 09-08-2021 έως και την Παρασκευή 13-08-2021 κατά τις ώρες 09:00 – 12:00.

Τηλέφωνα επικοινωνίας:
Δημοτικό Κατάστημα Γαλατά: 22980 – 42211
Δημοτικό Κατάστημα Μεθάνων: 22980 – 93080
Μαρία Μέλλου: 6974790096
Λεσιώτης Σπυρίδων: 6979078182

Παρακαλούνται όσοι προτίθενται να συμβάλλουν στη δράση, να επιλέξουν είδη από τις κάτωθι λίστες:

Είδη Τροφίμων:
Κονσέρβες όλων των ειδών
Ισοτονικά ποτά
Πορτοκαλάδες
Λεμονάδες
Μπάρες δημητριακών