10 Φεβρουαρίου, 2021

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ, Γαλατάς, 10-02-2021

Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων, σας ενημερώνει ότι σήμερα Τετάρτη 10/02 διενεργήθηκαν συνολικά 306 rapid tests αντιγόνου από κλιμάκιο του ΕΟΔΥ.

Από αυτά τα 173 διενεργήθηκαν στο Γαλατά και τα 133 στη Λουτρόπολη Μεθάνων.

Βάσει της ενημέρωσης που είχαμε από τα μέλη του κλιμακίου του ΕΟΔΥ, εντοπίστηκε 1 μόνο θετικό δείγμα.

Το θετικό δείγμα εντοπίστηκε σε υπάλληλο του Δήμου στο Γαλατά.

Το Δημοτικό Κατάστημα έκλεισε προσωρινά και έγινε έλεγχος από το κλιμάκιο με rapid tests αντιγόνου σε όλους τους υπαλλήλους.

Όλοι οι υπόλοιποι υπάλληλοι είναι αρνητικοί.

Στο Δημοτικό Κατάστημα και το ΚΕΠ του Γαλατά έγινε απολύμανση και διέκοψαν για σήμερα τη λειτουργία τους.

Συνεχίζουμε να τηρούμε πιστά τα μέτρα, να φοράμε την προστατευτική μάσκα και να κρατάμε τις προβλεπόμενες αποστάσεις από όλους.

Last modified: 11 Φεβρουαρίου, 2021