2 Οκτωβρίου, 2024

Σήμερα στις 19:00 στο Αμφιθέατρο του Γυμνασίου Γαλατά θα παρουσιαστεί το Τοπικό Πολεοδομικό Σχέδιο του Δήμου Τροιζηνίας-Μεθάνων.

Θα ακολουθήσει συζήτηση για τον καθορισμό χρήσεων γης, την οριοθέτηση οικισμών, την επέκταση των σχεδίων των πόλεων και την εκτός σχεδίου δόμηση.

Κάθε πολίτης έχει την δυνατότητα να συμμετέχει ενεργά, να εκφράσει τις απόψεις και τις προτάσεις του, να καταθέσει σχόλια και να συμβάλλει στην διαμόρφωση του ΤΠΣ που θα καθορίσει την μελλοντική οργάνωση και ανάπτυξη του Δήμου μας.

Στην ψηφιακή πλατφόρμα του Υπουργείου Περιβάλλοντος www.polsxedia.ypen.gov.gr/ μπορείτε να σχολιάσετε και να καταθέσετε γραπτώς τις προτάσεις σας

Πατήστε τα παρακάτω αρχεία pdf για να ανοίξουν τα σχετικά έγγραφα:

1. ΚΕΦΑΛΑΙΟ Α10 – ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΣΕΝΑΡΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΠΙΚΡΑΤΕΣΤΕΡΟΥ ΣΕΝΑΡΙΟΥ.pdf

2. ΧΑΡΤΗΣ_ΣΕΝΑΡΙΟ 1_signed.pdf