7 Αυγούστου, 2024

Η δεύτερη περίοδος του Summer Camp 2024 του Δήμου Τροιζηνίας – Μεθάνων ολοκληρώθηκε.

Το πρόγραμμα περιλάμβανε πολλές θεματικές δράσεις, στις οποίες οι μικροί μας φίλοι συμμετείχαν ενεργά και το ευχαριστήθηκαν με την ψυχή τους.

Αρχικά, ευχαριστούμε θερμά το Δίκτυο Νήσων Αττικής και συγκεκριμένα την κα Καλαθά Χριστίνα και την κα Φωτάκη Κατερίνα για την οικονομική στήριξη μέρους του προγράμματος καθώς και για την προσφορά αναμνηστικών δώρων στα παιδιά (τσάντα ζωγραφικής και καπελάκι).

Ευχαριστούμε, επίσης, την κα Παπαδάκη Νότα για την φιλοξενία της στο Κτήμα Elanova, τον Ναυτικό Όμιλο Μεθάνων Νηρηίς και συγκεκριμένα τον πρόεδρο κο Σκούρτη Ιωάννη και την κα Λαζάρου Κατερίνα για την παράδοση μαθήματος kayak – sup και την προσφορά κερασμάτων, την κα Katerina Sakelliou για την φιλοξενία της στο Odyssey Eco Farm Glamping και την μύηση στην παραδοσιακή μαγειρική, την κα Σταύρου Πέννυ για το μάθημα θεατρικής αγωγής, την κα Αγγελοπούλου Χριστίνα για την κουκλοθεατρική παράσταση, το Εργαστήρι ζαχαροπλαστικής Βλάχος για τα παγωτά, καθώς και την κα Αχλάδη Γεωργία για την εθελοντική συνδρομή της στο πρόγραμμα.

Τέλος, ευχαριστούμε τις δασκάλες μας κα Μπομπέτση Μαρία, την κα Νεφέλη Μαγκλάση, την κα Λαζάρου Βέρα και την κα Λάμπρου Αθήνα που υποστηρίζουν το πρόγραμμα με αγάπη και δημιουργικότητα.

Στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να απολαύσετε το βίντεο με στιγμιότυπα από όλες τις δράσεις μας.

Last modified: 7 Αυγούστου, 2024