Οι κενές θέσεις του ΚΔΑΠ Τροιζηνίας θα καλυφθούν από τα παιδιά που – αν και είχαν πλήρη φάκελο δικαιολογητικών – δεν έλαβαν αξία τοποθέτησης

19 Οκτωβρίου, 2023

Σας ενημερώνουμε πως έπειτα από απόφαση της Κοινωφελούς Επιχείρησης του Δήμου Τροιζηνίας Μεθάνων (ΔΗ.Κ.Ε.ΔΗ.Τ.) οι κενές θέσεις του ΚΔΑΠ Τροιζηνίας θα καλυφθούν από τα παιδιά που – αν και είχαν πλήρη φάκελο δικαιολογητικών – δεν έλαβαν αξία τοποθέτησης (voucher).

Η τοποθέτηση των παιδιών θα πραγματοποιηθεί σύμφωνα με τη σειρά μοριοδότησης της Ε.Ε.Τ.Α.Α. , ενώ θα δοθεί προτεραιότητα στις πολύτεκνες και στις μονογονεϊκές οικογένειες και στις οικογένειες με παιδί ΑΜΕΑ.

Για την καλύτερη εξυπηρέτηση των γονέων του δήμου μας η Κοινωφελής Επιχείρηση θα καλύψει τα απαιτουμενα έξοδα και τα επιπλέον παιδιά θα εγγραφούν ΔΩΡΕΑΝ χωρίς την καταβολή μηνιαίου αντιτίμου.

Last modified: 19 Οκτωβρίου, 2023