3 Μαΐου, 2023

Σας ενημερώνουμε ότι, ολοκληρώθηκαν εργασίες επισκευής εξωτερικά και στον προαύλιο χώρο, καθώς και ελαιοχρωματισμός εξωτερικά στα κτίρια του Δημοτικού Σχολείου και του Νηπιαγωγείου Τροιζήνας.

Παράλληλα πραγματοποιήθηκαν φυτεύσεις σε χώρους πρασίνου με την πολύτιμη συνδρομή εκπαιδευτικών και μαθητών.

Υπενθυμίζεται ότι, στα ίδια σχολικά κτίρια τον Σεπτέμβριο του 2021 πραγματοποιήθηκαν εργασίες επισκευής στους εσωτερικούς χώρους, ενώ το 2022 έγινε αλλαγή κουφωμάτων.

Στόχος μας ως Δημοτική Αρχή είναι να παρέμβουμε στα περισσότερα δυνατά ενεργά σχολικά κτίρια του Δήμου, τα οποία είναι παλαιά και με προβλήματα, καταβάλλοντας προσπάθειες για την αναβάθμισή τους.

Πιστοί στις αρχές μας, σεβόμαστε και στηρίζουμε έμπρακτα όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς, δημιουργώντας τις καλύτερες δυνατές συνθήκες.

Last modified: 3 Μαΐου, 2023