31 Μαρτίου, 2023

Σας ενημερώνουμε ότι ολοκληρώθηκε η προμήθεια και τοποθέτηση στεγάστρων για στάσεις στον Δήμο Τροιζηνίας – Μεθάνων.

Η προμήθεια πραγματοποιήθηκε για τη δημιουργία και αναβάθμιση των στάσεων υπεραστικής συγκοινωνίας, με στόχο τη βελτίωση των εν λόγω υποδομών και την αναβάθμιση της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών προς το επιβατικό κοινό.

Το ύψος του προϋπολογισμού της προμήθειας ανέρχεται στο ποσό των 37.200,00 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% και καλύπτεται από εξασφαλισμένη χρηματοδότηση από το πρόγραμμα «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ» του Υπουργείου Εσωτερικών μέχρι του ποσού των 20.000,00 €, ενώ το υπόλοιπο ποσό καλύπτεται από ΙΔΙΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ του Δήμου.

Συνολικά τοποθετήθηκαν δέκα (10) στέγαστρα, τριών διαφορετικών τύπων, αποτελούμενα από μεταλλικό σκελετό, στέγη και ξύλινα καθίσματα.

Συγκεκριμένα, τοποθετήθηκαν τέσσερα (4) τύπου Α ( διαστάσεων 4,00 x 1,20 x 2,20m) σε Δρυόπη και Καρατζά, τέσσερα (4) τύπου Β ( διαστάσεων 4,00 x 1,19 x 2,20m) σε Αγίους Αποστόλους, Βύδι, Άνω Φανάρι και Μεταμόρφωση και δύο (2) τύπου Γ ( διαστάσεων 4,00 x 1,19 x 2,20m) στην Τακτικούπολη.

Συνεχίζουμε τις προσπάθειες για την βελτίωση της καθημερινότητας των συμπολιτών μας.

Last modified: 3 Απριλίου, 2023