Σας ενημερώνουμε ότι μετά από δειγματοληψία θαλασσινού νερού τα αποτελέσματα των εξετασμένων μικροβιολογικών παραμέτρων βρέθηκαν εντός των ορίων που προβλέπονται από τη σχετική νομοθεσία

26 Ιουνίου, 2022

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ Γαλατάς, 26-06-2022

Σας ενημερώνουμε ότι, μετά από δειγματοληψία θαλασσινού νερού που πραγματοποίησαν αρμόδιοι υπάλληλοι του τμήματος Υγειονομικού & Περιβαλλοντικού Ελέγχου της Δ/νσης Υγειονομικού ελέγχου & Περιβαλλοντικής Υγιεινής της Π.Ε. Πειραιώς & Νήσων, τα αποτελέσματα των εξετασμένων μικροβιολογικών παραμέτρων βρέθηκαν εντός των ορίων που προβλέπονται από τη σχετική νομοθεσία.

Οι δειγματοληψίες διενεργήθηκαν στις 11-05-2022 & στις 08-06-2022, λαμβάνοντας συνολικά εννέα (09) δείγματα από τις ακόλουθες ακτές κολύμβησης του Δήμου Τροιζηνίας- Μεθάνων:

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ
ΝΗΣΑΚΙ ΛΟΥΤΡΟΠΟΛΗΣ ΜΕΘΑΝΩΝ
ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΕΘΑΝΩΝ
ΝΤΙΡΛΑΝΤΑΣ
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΟΥΤΡΟΠΟΛΗΣ ΜΕΘΑΝΩΝ
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΕΘΑΝΩΝ
ΚΑΛΛΟΝΗ
ΛΙΜΝΙΩΝΑ ΜΕΘΑΝΩΝ
ΒΑΘΥ ΜΕΘΑΝΩΝ

Οι ακτές κολύμβησης του Δήμου Τροιζηνίας – Μεθάνων είναι ασφαλείς!

Last modified: 27 Ιουνίου, 2022