Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων σας ενημερώνει ότι θα πραγματοποιηθεί εφαρμογή ψεκασμού από εδάφους τη Δευτέρα 11/10/2021 για την καταπολέμηση των κουνουπιών

6 Οκτωβρίου, 2021

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ Γαλατάς, 06-10-2021

Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων σας ενημερώνει ότι στο πλαίσια του προγράμματος καταπολέμησης κουνουπιών της Περιφέρειας Αττικής στις περιοχές της Π.Ε. Νήσων για το έτος 2021, θα πραγματοποιηθεί εφαρμογή ψεκασμού από εδάφους τη Δευτέρα 11/10/2021 για την καταπολέμηση των κουνουπιών στις περιοχές του Δήμου – Μεθάνων Τροιζηνίας, σύμφωνα με το πρόγραμμα εφαρμογών της Δ/νσης Υγειονομικού Ελέγχου & Περιβαλλοντικής Υγιεινής – Τμήμα Υγειονομικού & Περιβαλλοντικού Ελέγχου της Π.Ε. Νήσων & Πειραιά.

Επισημαίνεται ότι τα αμπελοτεμάχια για τα οποία δεν έχει υποβληθεί δήλωση συγκομιδής τις τελευταίες 5 αμπελοοινικές περιόδους θα υπόκεινται σε έλεγχο μέσω του μητρώου, για το χαρακτηρισμό τους σύμφωνα με τον Καν. (ΕΕ) 2018/273 ως «εγκαταλειμμένη καλλιεργούμενη έκταση».

Last modified: 6 Οκτωβρίου, 2021