18 Σεπτεμβρίου, 2021

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ Γαλατάς, 18-09-2021

Σας ενημερώνουμε ότι, με κάλυψη των εξόδων από την Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Τροιζηνίας – Μεθάνων, ολοκληρώθηκαν οι ελαιοχρωματισμοί του εσωτερικού χώρου του Δημοτικού Σχολείου και του Νηπιαγωγείου Τροιζήνας.

Στόχος μας ως Δημοτική Αρχή είναι να παρέμβουμε στα περισσότερα ενεργά σχολικά κτίρια του Δήμου, τα οποία είναι παλαιά και με προβλήματα, καταβάλλοντας προσπάθειες για την αναβάθμισή τους, παρά τους περιορισμένους οικονομικούς μας πόρους.

Στηρίζουμε έμπρακτα τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς, δημιουργώντας τις καλύτερες δυνατές συνθήκες.

Οι εργασίες συνεχίζονται και σε άλλα σχολεία με τρόπο που δεν παρεμποδίζεται η λειτουργία τους, για την όσο το δυνατόν μεγαλύτερη βελτίωση των σχολικών κτιρίων.

ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ