16 Ιουνίου, 2021

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ, Γαλατάς, 16-06-2021

Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων παρουσιάζει για δεύτερη φορά, στους Πολίτες αυτού του Τόπου, την επίσημη Εβδομαδιαία Ενημέρωση Ενεργών Κρουσμάτων Covid-19, η οποία αποστέλλεται στον Δήμαρχο, από την Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας.

Όπως διαπιστώνετε, την Κυριακή 13-06-2021 είχαμε 2 μόνο κρούσματα (όπως και την Κυριακή 06-06-2021 είχαμε 2 μόνο κρούσματα), σε έναν Δήμο με πληθυσμό άνω των 7.000 κατοίκων.

Η φημολογία για δήθεν αυξημένο αριθμό των κρουσμάτων στο Δήμο Τροιζηνίας – Μεθάνων, είναι προφανές ότι, δεν έχει καμία υπόσταση και ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας κάποιων.

Αγαπητές συνδημότισσες και αγαπητοί συνδημότες, με συνεχή επαγρύπνηση και πιστή τήρηση των μέτρων, θα είμαστε νικητές στη μάχη με την πανδημία.

Είναι καθήκον όλων μας να προστατεύσουμε τους εαυτούς μας και τους συνανθρώπους μας.

Last modified: 16 Ιουνίου, 2021