Μήνυμα Δημάρχου για τις Πανελλαδικές εξετάσεις

14 Ιουνίου, 2021

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ, Γαλατάς, 14-06-2021

ΜΗΝΥΜΑ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Ο Δήμαρχος Τροιζηνίας – Μεθάνων, με αφορμή την έναρξη των Πανελλαδικών Εξετάσεων, εκφράζει τις ευχές του προς τους μαθητές.

Στο μήνυμά του αναφέρει:

«Με την ολοκλήρωση μιας δύσκολης και ιδιαίτερης σχολικής χρονιάς, όπου τα παιδιά μας βίωσαν την πρωτόγνωρη εμπειρία να βρίσκονται μακριά από το σχολείο, οι μαθήτριες και οι μαθητές του Δήμου μας, αλλά και ολόκληρης της Ελλάδος, ξεκινούν τις Πανελλαδικές εξετάσεις. Έναν σταθμό στη ζωή τους, που πρέπει να αντιμετωπίσουν με νηφαλιότητα, ψυχραιμία και αισιοδοξία.

Ως Δήμαρχος, εύχομαι από καρδιάς σε όλους τους υποψηφίους των Πανελλαδικών Εξετάσεων καλή επιτυχία!

Με ψυχραιμία, υπομονή και αυτοπεποίθηση, είμαι βέβαιος ότι θα ανταπεξέλθετε στη δύσκολη αυτή δοκιμασία και θα επιτύχετε το επιθυμητό για τον καθένα αποτέλεσμα.

Η προετοιμασία σας υπήρξε δυσκολότερη από κάθε προηγούμενη χρονιά.

Θέλω να σας συγχαρώ για την μέχρι σήμερα προσπάθειά σας.

Η θετική σκέψη και οι ευχές μου είναι μαζί σας.

Καλή επιτυχία και καλή δύναμη σε όλες και όλους».

Last modified: 14 Ιουνίου, 2021