Σας ενημερώνουμε ότι με χρήματα που διατέθηκαν από την Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Τροιζηνίας-Μεθάνων, τοποθετήθηκαν καινούργιες μπασκέτες στο γήπεδο καλαθοσφαίρισης του Δημοτικού Σχολείου Γαλατά

19 Μαΐου, 2021

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ Γαλατάς, 19-05-2021

Σας ενημερώνουμε ότι με χρήματα που διατέθηκαν από την Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Τροιζηνίας – Μεθάνων, τοποθετήθηκαν καινούργιες μπασκέτες στο γήπεδο καλαθοσφαίρισης του Δημοτικού Σχολείου Γαλατά.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το Δημοτικό Σχολείο Γαλατά έχει τους περισσότερους μαθητές από κάθε άλλο Σχολείο του Δήμου μας. Οι προηγούμενες μπασκέτες είχαν τοποθετηθεί το 1984 και το τελευταίο χρονικό διάστημα, λόγω παλαιότητας και υψηλής επικινδυνότητας για τους μαθητές, είχαν αφαιρεθεί.

Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Αθανάσιο Στάικο ο οποίος ανέλαβε αφιλοκερδώς την τοποθέτησή τους.

Ελπίζουμε σταδιακά να καταφέρουμε να βελτιώσουμε τις υποδομές και τους αύλειους χώρους των Σχολικών Κτιρίων του Δήμου Τροιζηνίας – Μεθάνων, ώστε οι συνθήκες φοίτησης των παιδιών μας να είναι οι καλύτερες δυνατές.

Last modified: 19 Μαΐου, 2021