ΔΗΜΟΣ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ – ΜΕΘΑΝΩΝ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ, Γαλατάς, 02-03-2021
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων σας ενημερώνει ότι ολοκληρώθηκε η προβλεπόμενη διαδικασία σχετικά με την παραλαβή και επεξεργασία των βεβαιώσεων των οικείων ΟΤΑ Α΄ βαθμού για δικαιούχους που δε συμπεριλαμβάνονταν στον προσωρινό πίνακα δικαιούχων επιστροφής του Ειδικού Τέλους ΑΠΕ 1%.
Υπενθυμίζεται ότι οι παροχές Οικιακής Χρήσης των Τοπικών Κοινοτήτων όπου λειτουργούν Σταθμοί ΑΠΕ και Υβριδικοί Σταθμοί, οι οποίες είχαν ενεργή σύνδεση στις 31/07/2020, ημέρα δημοσίευσης του «Οριστικού Πίνακα με τον επιμερισμό των ποσών από σταθμούς ΑΠΕ σε μία ή περισσότερες Κοινότητες, για τα έτη 2015-2019», ορίζονται ως δικαιούχοι επιστροφής του Ειδικού Τέλους ΑΠΕ 1%.
Η ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε., κατόπιν επικαιροποίησης του πίνακα, έχει αναρτήσει τον οριστικό πίνακα με τους Αριθμούς Παροχής των δικαιούχων οικιακών καταναλωτών ανά Κοινότητα και Ο.Τ.Α. Α΄ βαθμού, οι οποίοι πληρούν τα κριτήρια.
Επισημαίνεται ότι κατά την τελική ανάρτηση των δικαιούχων παροχών, εξαιρέθηκαν οι περιπτώσεις των παροχών για τις οποίες το προκύπτον ποσό είναι μικρότερο του ενός λεπτού (< 0,01 €). Στις περιπτώσεις αυτές τα ποσά δεν αποδίδονται, αλλά παραμένουν για να αποδοθούν σε επόμενο επιμερισμό.
Η εφαρμογή αναζήτησης δικαιούχων Αριθμών Παροχής είναι διαθέσιμη στην ακόλουθη διεύθυνση:
https://apps.deddie.gr/OnePerCentReturnsRES/pages/index.html
Last modified: 2 Μαρτίου, 2021