8 Φεβρουαρίου, 2021

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ, Γαλατάς, 08-02-2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων σας ενημερώνει ότι όσοι Πολίτες επιθυμούν να προσέλθουν την Τρίτη 09/02 ή την Τετάρτη 10/02 για έλεγχο Covid-19 από κλιμάκιο του ΕΟΔΥ, θα πρέπει απαραίτητα να έχουν μαζί τους Αστυνομική Ταυτότητα ή τον Αριθμό Μητρώου Κοινωνικής Ασφάλισης (ΑΜΚΑ).

Ο προληπτικός έλεγχος αφορά άτομα κάθε ηλικίας, ακόμη και παιδιά. Σε περίπτωση ανηλίκων θα πρέπει να συνοδεύονται απαραίτητα από γονέα ή κηδεμόνα. Δεν απαιτείται ραντεβού.

Θα τηρείται σειρά προτεραιότητας με μέριμνα του Δήμου, της Αστυνομίας και του Λιμενικού σώματος. Προηγούνται άτομα που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες, οι ηλικιωμένοι και τα μικρά παιδιά.

Παρακαλούνται οι κάτοικοι που θα προσέρχονται στους χώρους διενέργειας των ελέγχων να φορούν μάσκα και να τηρούν απόσταση 2 μέτρων από τους υπολοίπους.

Η παρουσία του ΕΟΔΥ στο Δήμο Τροιζηνίας – Μεθάνων είναι ένα σημαντικό μέσο πρόληψης της διασποράς του Covid-19. Είναι μια διαδικασία πρόληψης που αφορά την προστασία όλων μας.

Υπενθυμίζεται ότι το κλιμάκιο του ΕΟΔΥ θα βρίσκεται:

ΤΡΙΤΗ 09/02

Στις 08:30 – 10:00 στην Αγία Ελένη στην πλατεία

Στις 12:00 – 16:00 στο Γαλατά στον ανοιχτό χώρο του Δυτικού Παραλιακού μετώπου του Γαλατά, δίπλα στην Παιδική Χαρά.

ΤΕΤΑΡΤΗ 10/02

Στις 09:00 – 12:00 στο Γαλατά στον ανοιχτό χώρο του Δυτικού Παραλιακού μετώπου του Γαλατά, δίπλα στην Παιδική Χαρά.

Στις 13:00 – 16:00 στη Λουτρόπολη Μεθάνων στην περιοχή του κεντρικού προβλήτα.

Last modified: 8 Φεβρουαρίου, 2021