7 Φεβρουαρίου, 2021

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ, Γαλατάς, 07-02-2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Λόγω της έξαρσης της πανδημίας σε Πανελλήνιο επίπεδο και της ύπαρξης ορισμένων κρουσμάτων τις τελευταίες ημέρες στην περιοχή μας, παρακαλούμε όλους να τηρούν τα προβλεπόμενα μέτρα αποφυγής της διασποράς του Covid-19.

Οφείλουμε όλοι να δείξουμε την απαιτούμενη υπευθυνότητα, προκειμένου να προστατεύσουμε τις ευπαθείς ομάδες, τα παιδιά μας, τους ηλικιωμένους και τους ίδιους μας τους εαυτούς.

Θερμή παράκληση, να συμμορφωνόμαστε με τις οδηγίες των Αρχών και να τηρούμε πιστά τα προβλεπόμενα προληπτικά μέτρα.

Όποιος έχει συμπτώματα να απευθύνεται άμεσα στους αρμόδιους Ιατρούς, προκειμένου να λάβει τις απαραίτητες οδηγίες.

Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων είναι σε διαρκή επικοινωνία με τις αρμόδιες Αρχές και κάνει όλες τις απαραίτητες ενέργειες προκειμένου να προστατεύσουμε την περιοχή μας.

Απαιτείται ψυχραιμία και σύνεση από όλους μας.

Last modified: 8 Φεβρουαρίου, 2021