7 Φεβρουαρίου, 2021

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ Γαλατάς, 07-02-2021

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω της πανδημίας και της ύπαρξης κρουσμάτων στην περιοχή, ο Δήμαρχος Τροιζηνίας – Μεθάνων κ. Σπύρος Πολλάλης είχε άμεση τηλεφωνική επικοινωνία με τον Υφυπουργό Πολιτικής Προστασίας και Διαχείρισης Κρίσεων κ. Νικόλαο Χαρδαλιά.

Επιπλέον ο Δήμαρχος έχει συνεχή επικοινωνία με την Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε. Νήσων κα. Βασιλική Θεοδωρακοπούλου – Μπόγρη.

Παράλληλα, αιτήθηκε στον ΕΟΔΥ την αποστολή κλιμακίου για προληπτικό έλεγχο Covid-19 στο Δήμο Τροιζηνίας – Μεθάνων και είναι σε διαρκή επικοινωνία.

Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων θα διενεργήσει σήμερα Κυριακή 07/02, μέσω εξειδικευμένου συνεργείου, απολύμανση στα σχολεία που εντοπίστηκαν επιβεβαιωμένα κρούσματα.

Οι προσπάθειες είναι συντονισμένες και θα ενημερωθείτε σύντομα για οτιδήποτε νεότερο.

Last modified: 8 Φεβρουαρίου, 2021