Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων σας ενημερώνει ότι στις 26 & 27/11 θα βρίσκεται στο Δημοτικό Κατάστημα του Γαλατά αρμόδιο κλιμάκιο από την Ένωση Αγροτών Συναιτέρων Αργολίδας

25 Νοεμβρίου, 2020

ΔΗΜΟΣ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ – ΜΕΘΑΝΩΝ , 25/11/2020

Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων σας ενημερώνει, ότι την Πέμπτη 26/11/2020 και Παρασκευή 27/11/2020 , θα βρίσκεται στο Δημοτικό Κατάστημα του Γαλατά, αρμόδιο κλιμάκιο από την Ένωση Αγροτών Συναιτέρων Αργολίδας, προκειμένου να εξυπηρετήσει και να διεκπεραιώσει αιτήσεις των Ελαιοπαραγωγών για το Μέτρο 21 ( Αποζημίωση λόγω Covid – 19) .

Δικαιούχοι της συγκεκριμένης αποζημίωσης, είναι όσοι είναι κατ’ επάγγελμα αγρότες, ή συνταξιούχοι ΟΓΑ.

Αν έχουν εισοδήματα από άλλες δραστηριότητες, ή δεν είναι αγρότες, δεν δικαιούνται αποζημίωση.

Οι Δικαιούχοι θα πρέπει να έχουν μαζί τους κωδικούς taxis και έναν αριθμό τηλεφώνου (κινητού) για την επαλήθευση των κωδικών που θα ζητηθούν, όταν πραγματοποιήσουν την αίτηση.

Παρακαλούμε τους Δικαιούχους, , να τηρήσουν τα προβλεπόμενα μέτρα κατά της διασποράς του Κορωνοϊού και να τηρηθεί η σειρά προτεραιότητας. Τονίζεται ότι εντός και εκτός του Καταστήματος, επιτρέπεται να βρίσκεται μόνο ένας δικαιούχος .

Οι ώρες εξυπηρέτησης θα είναι από τις 13.30 μ .μ – 19.00 μ.μ.

Last modified: 14 Δεκεμβρίου, 2020