Δράσεις στον Τομέα της Υγείας

Στον Τομέα της Κοινωνικής Πολιτικής, την ευθύνη για τον Συντονισμό των Δράσεων στον Τομέα της Ύγείας, όπως Δράσεις Πρόληψης, Δημιουργία και Λειτουργία ΚΕΠ Υγείας, Δημοτικών Ιατρείων και Κοινωνικού Φαρμακείου, έχει ο Αντιδήμαρχος κ. Γεώργιος Κεραμίδας

Ο Δήμος Τροιζηνίας-Μεθάνων πρόκειται να οργανώσει ένα δίκτυο δράσεων στον Τομέα της Υγείας, οι οποίες θα αναφέρονται:
1. Στην Πρόληψη π.χ. Δωρεάν εξετάσεις μαστογραφίας, στοματικής υγιεινής, πρόγραμμα οφθαλμολογικού ελέγχου, οστεοπόρωσης, κ.τ.λ…

2. Στην Δημιουργία και Λειτουργία ΚΕΠ Υγείας

3. Στην Δημιουργία και Λειτουργία Δημοτικών Ιατρείων

4. Στην Δημιουργία και Λειτουργία Κοινωνικού Φαρμακείου

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ-ΜΕΘΑΝΩΝ

1. Τετραήμερο πρόγραμμα δωρεάν μαστογραφιών που διοργάνωσε η ΔΗ.Κ.Ε.ΔΗ.Τ. μαζί με την Ελληνική Αντικαρκινική Εταιρεία και τη στήριξη της Estee Lauder Hellas, από 14 μέχρι και 17 Νοεμβρίου, του 2022.

ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΩΝ ΑΙΜΟΔΟΣΙΩΝ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ – ΜΕΘΑΝΩΝ

1. Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων διοργάνωσε Εθελοντική Αιμοδοσία την Παρασκευή 11 Αυγούστου 2023, στον Γαλατά Τροιζηνίας.

2. Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων διοργάνωσε Εθελοντική Αιμοδοσία την Παρασκευή 13 Ιανουαρίου 2023, στον Γαλατά Τροιζηνίας.

3. Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων διοργάνωσε Εθελοντική Αιμοδοσία την Πέμπτη 12 Μαΐου του 2022, στον Γαλατά Τροιζηνίας.

4. Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων διοργάνωσε Εθελοντική Αιμοδοσία την Παρασκευή 4 Φεβρουαρίου του 2022, στον Γαλατά Τροιζηνίας.

5. Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων διοργάνωσε Εθελοντική Αιμοδοσία την Παρασκευή 14 Μαΐου του 2021, στον Γαλατά Τροιζηνίας.

6. Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων διοργάνωσε Εθελοντική Αιμοδοσία την Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου του 2021, στον Γαλατά Τροιζηνίας.

7. Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων διοργάνωσε Εθελοντική Αιμοδοσία το Σάββατο 11 Ιουλίου του 2020, στον Γαλατά Τροιζηνίας και την Κυριακή 12 Ιουλίου του 2020 στο Πολιτιστικό Κέντρο Λουτροπόλεως Μεθάνων.

Πληροφορίες στο Δημοτικό Κατάστημα Γαλατά