Σας ενημερώνουμε ότι, ξεκίνησε, με χρηματοδότηση από ιδίους πόρους του Δήμου Τροιζηνίας – Μεθάνων, η τοποθέτηση είκοσι τριών αυτόνομων ηλιακών φωτιστικών σωμάτων, τεχνολογίας LED, ισχύος 25W, αναρτημένων σε σιδηροιστούς, ύψους 6m  (04/08/2022)

Σας ενημερώνουμε ότι, ξεκίνησε, με χρηματοδότηση από ιδίους πόρους του Δήμου Τροιζηνίας – Μεθάνων, η τοποθέτηση είκοσι τριών (23) αυτόνομων ηλιακών φωτιστικών σωμάτων, τεχνολογίας LED, ισχύος 25W, αναρτημένων σε σιδηροιστούς, ύψους 6m.

Τα φωτιστικά σώματα θα τοποθετηθούν κατά μήκος της Δημοτικής οδού Άγιοι Απόστολοι – Μέθανα και συγκεκριμένα από τον Ιερό Ναό Αγίας Σοφίας στην Τακτικούπολη προς Μεταμόρφωση, καταλήγοντας σε απόσταση περίπου 150m από τον Ιερό Ναό Αγίου Κυπριανού, σε συνολικό μήκος οδού 600m.

Πρωταρχική μέριμνα του Δήμου Τροιζηνίας – Μεθάνων είναι η ενίσχυση της ασφάλειας των πεζών καθώς και των διερχόμενων οχημάτων.