ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ Γαλατάς, 26-06-2022

Σας ενημερώνουμε ότι, μετά από δειγματοληψία θαλασσινού νερού που πραγματοποίησαν αρμόδιοι υπάλληλοι του τμήματος Υγειονομικού & Περιβαλλοντικού Ελέγχου της Δ/νσης Υγειονομικού ελέγχου & Περιβαλλοντικής Υγιεινής της Π.Ε. Πειραιώς & Νήσων, τα αποτελέσματα των εξετασμένων μικροβιολογικών παραμέτρων βρέθηκαν εντός των ορίων που προβλέπονται από τη σχετική νομοθεσία.

Οι δειγματοληψίες διενεργήθηκαν στις 11-05-2022 & στις 08-06-2022, λαμβάνοντας συνολικά εννέα (09) δείγματα από τις ακόλουθες ακτές κολύμβησης του Δήμου Τροιζηνίας- Μεθάνων:

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ
ΝΗΣΑΚΙ ΛΟΥΤΡΟΠΟΛΗΣ ΜΕΘΑΝΩΝ
ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΕΘΑΝΩΝ
ΝΤΙΡΛΑΝΤΑΣ
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΟΥΤΡΟΠΟΛΗΣ ΜΕΘΑΝΩΝ
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΕΘΑΝΩΝ
ΚΑΛΛΟΝΗ
ΛΙΜΝΙΩΝΑ ΜΕΘΑΝΩΝ
ΒΑΘΥ ΜΕΘΑΝΩΝ

Οι ακτές κολύμβησης του Δήμου Τροιζηνίας – Μεθάνων είναι ασφαλείς!