ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ Γαλατάς, 23-09-2021

Σας ενημερώνουμε ότι, με κάλυψη των εξόδων από την Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Τροιζηνίας – Μεθάνων, ολοκληρώθηκαν οι ελαιοχρωματισμοί του εσωτερικού και του εξωτερικού χώρου του Νηπιαγωγείου Λουτροπόλεως Μεθάνων.

Η Δημοτική Αρχή συνεχίζει έμπρακτα να στηρίζει την εκπαιδευτική και μαθητική κοινότητα.

Αμετάθετος στόχος μας παραμένει η βελτίωση των συνθηκών μέσα στις οποίες παράγεται το εκπαιδευτικό έργο

Θέλουμε σχολεία σύγχρονα, λειτουργικά, φιλικά, προσβάσιμα για όλους και παρά τις δυσκολίες εργαζόμαστε διαρκώς προς αυτή την κατεύθυνση.

Οι εργασίες συνεχίζονται και σε άλλα σχολεία με τρόπο που δεν παρεμποδίζεται η λειτουργία τους, για την όσο το δυνατόν μεγαλύτερη βελτίωση των σχολικών κτιρίων.