Στο πλαίσιο του επισκεπτηρίου των νεοκαταταγέντων στρατευσίμων στο Κ.Ε. ΠΟΡΟΣ, κατόπιν αιτήματος του Δημάρχου Τροιζηνίας-Μεθάνων, θα επιτρέπεται η μετακίνησή τους στον Γαλατά  (23/11/2019)
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΔΗΜΟΣ TΡΟΙΖΗΝΙΑΣ - ΜΕΘΑΝΩΝ
Τηλ. : 22980 42211/43738
FAX : 22980 42440
Εmail : dhmostr@otenet.gr

Γαλατάς, 23 - 11 - 2019
Αριθμ. Πρωτ.: Δ.Υ.

Ο Δήμος Τροιζηνίας - Μεθάνων, ενημερώνει ότι, μετά από παρέμβαση του Δημάρχου, Σπύρου Πολλάλη, την Κυριακή, 24 Νοεμβρίου 2019,  στο πλαίσιο του επισκεπτηρίου των νεοκαταταγέντων Ναυτών (της Δ’ ΕΣΣΟ 2019) στο Κέντρο Εκπαίδευσης «ΠΟΡΟΣ», επιτράπηκε η μετακίνηση των στρατευσίμων - με τις οικογένειές και τους φίλους τους, εφόσον το επιθυμούν - και στην περιοχή του  Γαλατά.

Ο Δήμος Τροιζηνίας – Μεθάνων εκφράζει θερμές ευχαριστίες, προς το Γενικό Επιτελείο Ναυτικού (ΓΕΝ) και ιδιαίτερα προς τον Αρχηγό του, Αντιναύαρχο Νικόλαο Τσούνη ΠΝ, για την αποδοχή του αιτήματος, που έχει στόχο τη διασύνδεση του Γαλατά και της ευρύτερης περιοχής, με το Kέντρο Εκπαίδευσης του Πολεμικού Ναυτικού. Έτσι ώστε, οι στρατεύσιμοι , οι συγγενείς και οι φίλοι τους, να γνωρίσουν και να εκτιμήσουν τον όμορφο και φιλόξενο τόπο μας.