Εθελοντική αιμοδοσία Δήμου Τροιζηνίας-Μεθάνων στις 3 & 4 Νοεμβρίου 2017  (20/10/2017)
 Ο Δήμος μας στο πλαίσιο της κοινωνικής πολιτικής του, διοργανώνει την τρίτη κατά σειρά εθελοντική αιμοδοσία για το 2017 που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 3 και το Σάββατο 4 Νοεμβρίου στο περιφερειακό Κέντρο Υγείας Γαλατά και ώρα 9:00-14:00, σε συνεργασία με το Γ.Ν. Άργους. Ενδεικτικά, το τελευταίο έτος η Τράπεζα Αίματος του Δήμου μας έχει διαθέσει 60 φιάλες αίματος σε 42 διαφορετικές περιπτώσεις ασθενών. Η ενίσχυση της,λοιπόν, είναι στα χέρια όλων μας.

Αφιερώνοντας μόνο 10 λεπτά από το χρόνο μας μπορούμε να σώσουμε έως τρεις( 3 ) ζωές ενηλίκων και έως έξι ( 6) ζωές παιδιών. Σε μια εποχή που η αλληλεγγύη είναι πιο σημαντική από ποτέ για τους συνανθρώπους μας, ας είμαστε όλοι εκεί!

Προσφέρουμε λίγο από το αίμα, λίγο από το χρόνο και πολύ από την ψυχή μας…